Медалі Олімпійських ігор в Токіо зроблять з утилізованих смартфонів

Олімпійський комітет майбутніх ігор в Токіо перейнявся проблемами екології та вирішив зробити медалі з утилізованої електроніки. Організаційний комітет Олімпійських та Паралімпійських ігор 2020 року зібрав 47,5 т електронних відходів. Вони підуть на виготовлення медалей для спортсменів. Комітет повідомив, що громадськість, технологічні та переробні компанії, а також міжнародне спортивне співтовариство зробило «величезну підтримку» цієї ініціативи.

 

На медалі підуть 5 млн старих телефонів, які користувачі принесли в пункти збору, розташовані в магазинах NTT DoCoMo і в поштових відділеннях по всій Японії. Програма завершиться 31 березня, а олімпійські та паралімпійські медалі будуть представлені вже цього літа. Організатори мали на меті зібрати 2700 кг бронзи, 30,3 кг (67 фунтів) золота і 4100 кг срібла.

 

Ідея виплавити медалі з перероблених пристроїв з’явилася ще в 2016 році. Токійський організаційний комітет порахував, що такий крок допоможе підвищити обізнаність людей про так званих «електронних відходи». Хоча в Японії щорічно викидається близько 650 000 т дрібної електроніки та побутових електроприладів, в рамках національної програми з утилізації електронних відходів, що вступила в силу в 2013 році, збирається менше 100 000 т.

 

Зазвичай дорогоцінні метали для медалей містам-господарям олімпіад жертвують гірничодобувні компанії. Але справа в тому, що Японія не така багата ресурсами дорогоцінних металів, як інші країни. При цьому перед міською владою в мегаполісах гостро стоїть проблема переробки електронних відходів і містяться в них дорогоцінних металів. За даними японського видання Nikkei, золото і срібло, що містяться в старій викинутої електроніці, складають 16% і 22% відсотка відповідно від світового ринку.

 

В середньому з кожного мобільного телефону можна витягти до 15 г міді, близько 0,25 г срібла і 0,024 г золота. Ці метали містяться в складі плат і контактів, що забезпечують роботу пристроїв. У той же час загальна маса дорогоцінних металів, витягнутих з викинутої дрібної побутової електроніки в Японії в 2014 році, склала 143 кг золота, 1,56 т срібла і 1112 т міді.

 

Зібраних Японією «відходів» буде більш ніж достатньо: для порівняння, на Олімпійських іграх 2012 року в Лондоні для виробництва медалей було використано 9,6 кг золота, 1210 кг срібла і 700 кг міді, основного компонента бронзи.